Ірина Бекешкіна
Коментарі
Перегляди: 570
26 вересня 2017

До закінчення процесу децентралізації ще далеко

Про це  у коментарі газеті   Сегодня.UA сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

"Це реформа, яка ніколи не закінчиться, тому що процеси децентралізації можуть тривати, вдосконалюватися, тобто це як з розвитком економіки. З іншого боку, головне в реформі децентралізації вже було зроблено. І наслідком є те, що були суттєво збільшені місцеві бюджети. Далі проходить об'єднання громад, відбуваються вибори, тобто процес триває. ", – каже Ірина  Бекешкіна.

Що стосується настрою людей, то вони, в більшості своїй, підтримують реформу, але не зовсім задоволені тим, як вона виконується, розповіла Ірина Бекешкіна.

"Наші дослідження показали парадоксальні речі. З одного боку, люди підтримують реформу децентралізації і вважають, що дійсно потрібно більше питань вирішувати на місцях. З іншого боку, вони взагалі не задоволені тим, як це відбувається. Ті, хто вважають, що ситуація покращилася, бачать перш за все дороги, розвиток інфраструктури, ремонт шкіл. Але вважають, що нічого не змінилося, оскільки найбільш важливі для людей речі погіршилися. Погіршилося медичне обслуговування, можливості знайти роботу, тобто те, що стосується повсякденного життя. Тобто, якщо я бачу, що дорога стала кращою, але мені нема за що купити ліки, то очевидно, що я буду оцінювати це, виходячи зі свого життя", – коментує Бекешкіна

На думку соціолога, акцент реформи децентралізації повинен бути перенесений на найбільш важливі для людей аспекти життя, тобто медицину, освіту тощо.

За даними соціологічного опитування Фонду  «Демократичні ініціативи»  ім. Ілька Кучеріва, за останні три роки рівень довіри до центральних органів влади суттєво  впав і становиь  від 10 до 13%,  натомість довіра до органів місцевого самоврядування зросла. Наприклад, якщо в 2015 р. довіру головам обласних центрів становила близько 30%, то зараз 45-50%.

Повний текст читайте на Сегодня.UA

Top