Коментарі
Перегляди: 404
6 травня 2021

Держсекретар США Ентоні Блінкен в Україні: основні підсумки

Про остновіні підсумки візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну на свіїй сторінці у Facebook написала політична аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна.

"Зеленський і Блінкен - основні підсумки:
- безумовна підтримка в конфлікті з РФ, сильний сигнал Кремлю;
- реальна оцінка Вашингтоном воєнної загрози з боку РФ, відсутність підстав, аби видихнути, як це воліють зробити багато європейських держав;
- ескалація не завершена, жодної розрядки немає – бути готовими до нових сплесків;
- перспективи предметного посилення обороноздатності України (протиповітряна оборона, а для Донбасу – протиснайперські технології)
- підтримка на фоні російської загрози нерозривно поєднана з вимогами реформ, боротьбою з корупцією і олігархами. Останнє американці вже самі почали – українській владі можна «приєднуватися»;
- синхронізація відносно загрозливого характеру Північного потоку-2.
З мінусів:
-  зустріч з Зеленського з Байденом найближчим часом – питання невирішене. І поки що здається, що «скоріше ні, аніж так». Принаймні рішення про необхідність паралельного спілкування з Президентом України у Вашингтоні немає.
- проривних сигналів на кшталт підтримки ідей активного руху України до НАТО – теж не було. Хоча натяк на обговорення двосторонньої угоди (статус стратегічного партнера поза НАТО?) Зеленський дав.
На загал, доста адекватні сигнали. Жодних кардинальних заяв, оголошення про якісь проривні ініціативи і не варто було очікувати – це все готується на оперативному рівні, а не для заяв".