Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 670
4 квітня 2019

Дебати чи футбольний матч?

- Важко уявити, як можуть відбуватися дебати на "Олімпійському", - прокоментував ВВС News Україна Олексій Гарань, професор "Києво-Могилянської академії" і науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" можливість проведення політичних дебатів кандидатів у президенти на стадіоні. -  Звичайно, там на сцені можуть бути двоє кандидатів та модератор, вони відповідатимуть і ставитимуть питання. Але що буде робити аудиторія на стадіоні? Щось скандувати і аплодувати? Тобто, очевидно, все перетвориться на шоу чи футбольний матч.

Він зізнається, що є прихильником традиційної форми теледебатів:

- З чітко окресленими темами та мінімумом представників і прихильників кандидатів. Нас же не цікавить думка прихильників і те, як вони реагують на те чи інше питання - цікавить лише думка кандидатів.

- Дебати треба провести на "Суспільному". І закон дозволяє провести не одні дебати, а цикл - щоб це була не загальна розмова, а по конкретним темам, - додає Олексій Гарань.

А порівняння дебатів з американськими передвиборчими дискусіями вважає не зовсім доречним:

- У США теледебати проходять безпосередньо між двома кандидатами, без їхніх команд, і там вони тривають кілька раундів: один день, наприклад, говорять про зовнішню політику, інший - про економіку, третій - про політико-правові питання.

Повний текст статті: ВВС