Коментарі
Перегляди: 1334
7 лютого 2017

Чому українці на Донбасі дивляться російських пропагандистів

Українські громадяни, що проживають на прифронтових територіях і споживають інформацію з пропагандистських ЗМІ бойовиків та Росії, найціннішою стороною цих джерел називають єдину інформаційну політику, її цілеспрямованість.

Про це під час круглого столу "Прифронтовий Донбас: інформаційні виклики та як на них реагувати державі, ЗМІ та громадськості" повідомила політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва Марія ЗОЛКІНА.

 Саме цим і зумовлений вплив росЗМІ на позицію місцевого населення. В цих джерелах інформації є один тренд, в рамках якого "пояснюються" всі події. Це їх відрізняє від українських ЗМІ, де є свобода слова і розмаїття поглядів. Але кампанія російських і сепаратистських ЗМІ виглядає цілеспрямованою і тому вводить в оману частину населення,
– наголосила експерт.

По-друге, говорить Золкіна, значний акцент такі ЗМІ роблять на ідеологічній і "патріотичній" складовій – на тому, чого, на думку місцевих мешканців, бракує українським медіа.

 З огляду на це, люди, які там проживають, наголошують на необхідності налагодження стабільної трансляції всіх українських телеканалів на Донбасі. Більше того, деякі говорять про те, що треба використовувати засоби для перебивання сигналу російських і сепаратистських ЗМІ. Адже продовження їх трансляції фактично нівелює відновлення трансляції українських ЗМІ,
– зазначила політолог.

Крім того, говорить Марія Золкіна, місцеві жителі вважають, що український сигнал обов’язково повинен "діставати" і до окупованих територій.

24 канал