Чому Савченко виключили з делегації в ПАРЄ
Олексій Гарань, політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"
Верховна Рада проголосувала за виключення нардепа Надії Савченко з української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.
Виключення льотчиці з української делегації в ПАРЄ – абсолютно логічний крок. Його провели з огляду на, м’яко кажучи, неоднозначність її дій та заяв.
Більше того, це було зроблено шляхом своєрідної ротації членів української делегації. Формальним обґрунтуванням слугувало відновлення квот на представництво в делегації і те, що свого часу Савченко включили до складу українського представництва для прискорення процесу її звільнення з російського полону.
Виключення пройшло без зайвого ажіотажу. Сама Савченко спокійно сприйняла новину, сказавши, що для неї це не має принципового значення. Виходячи з цього, на міжнародний імідж України її виключення з делегації в ПАРЄ, на мій погляд, ніяк не вплине.
Ті, хто слідкують за подіями в українській політиці, прекрасно розуміють, що Савченко не справилася з тими надіями, які на неї покладали люди. Очевидно, бути символом опору і політв’язнем путінського режиму – це одне, а займатися політикою і робити розумні речі в політиці – зовсім інше.
В історії Савченко залишиться символом опору Путіну
Поки що вона діє абсолютно невиважено, заважає мінському процесу. Діє всупереч тій лінії, яку проводить українська дипломатія. Грає на легітимацію бойовиків, підігруючи тим самим Путіну, який хоче представити російську агресію як громадянську війну в Україні. Її дії прямо вписуються в цей нарратив.