Медіа
Перегляди: 2104
22 грудня 2016

Чому Савченко виключили з делегації в ПАРЄ

 Олексій Гарань, політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"

 

Бути символом опору і політв’язнем путінського режиму – це одне, а займатися політикою і робити розумні речі в політиці – зовсім інше

Верховна Рада проголосувала за виключення нардепа Надії Савченко з української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

Виключення льотчиці з української делегації в ПАРЄ – абсолютно логічний крок. Його провели з огляду на, м’яко кажучи, неоднозначність її дій та заяв.

Більше того, це було зроблено шляхом своєрідної ротації членів української делегації. Формальним обґрунтуванням слугувало відновлення квот на представництво в делегації і те, що свого часу Савченко включили до складу українського представництва для прискорення процесу її звільнення з російського полону.

Виключення пройшло без зайвого ажіотажу. Сама Савченко спокійно сприйняла новину, сказавши, що для неї це не має принципового значення. Виходячи з цього, на міжнародний імідж України її виключення з делегації в ПАРЄ, на мій погляд, ніяк не вплине.

Ті, хто слідкують за подіями в українській політиці, прекрасно розуміють, що Савченко не справилася з тими надіями, які на неї покладали люди. Очевидно, бути символом опору і політв’язнем путінського режиму – це одне, а займатися політикою і робити розумні речі в політиці – зовсім інше.

 
В історії Савченко залишиться символом опору Путіну
Думаю, в історії Савченко залишиться символом опору Путіну, символом опору злочинним діям, символом незламності, а все інше, мабуть, буде залежати від неї самої. Чи буде вона робити відверті дурниці в політиці, підігруючи Путіну і бойовикам, чи все-таки зупиниться і почне контролювати свої дії та емоції?

Поки що вона діє абсолютно невиважено, заважає мінському процесу. Діє всупереч тій лінії, яку проводить українська дипломатія. Грає на легітимацію бойовиків, підігруючи тим самим Путіну, який хоче представити російську агресію як громадянську війну в Україні. Її дії прямо вписуються в цей нарратив.

Останні новини з категорії Медіа

ПОГЛЯД. Мирні переговори й історія: чого вчить Ялта, В’єтнам і Мюнхен

Чи ризикує Україна опинитися в ситуації «Ялти-2»? Про це в ефірі програми «Погляд» Польського радіо свої думки висловили Роберт Чижевський т...
31 березня 2025

Про методи та прийоми росіян на переговорах — у четвертому епізоді "Червоної лінії"

Тарас Жовтенко розкриває методи та прийоми, яким користуються росіяни на переговорах, й як американці демонструють свою феноменальну піддатл...
31 березня 2025

62% українців вірять, що в Україні можна досягти успіху своїми зусиллями, лише 8% вважають, що це недосяжно

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував соціологічні дані щодо того, чи вірять українці в можливість досягти успіху своїми с...
27 березня 2025

Для громадян свобода своя й України є фундаментальною цінністю!

Абсолютна більшість українців вважає, що більшу частину державного бюджету в умовах війни треба спрямовувати на оборону
20 березня 2025