Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1814
6 листопада 2024

Чому Росія раптово перестала атакувати Україну ракетами Х-101 – про ймовірні причини розповів Тарас Жовтенко

Росія вже понад два місяці не використовує крилаті ракети Х-101 для атак по Україні. При цьому за цей час стратегічні бомбардувальники Ту-95МС здійснили сотні тренувальних вильотів. Про це 24 Каналу розповів безпековий аналітик Фонду "Демократичні ініціатвив" імені Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

Як наголосив  аналітик, очевидно, що Росія зараз накопичує певну кількість крилатих ракет, аби в майбутньому знову здійснити кілька масованих ударів. Це може статися тоді, коли ситуація в українській енергосистемі буде складною через низькі температури. Вже була інформація, що за два місяці Росія могла виробити щонайменше 120 ракет Х-101.

Також було щонайменше три повідомлення про те, що окупанти почали споряджати певну кількість літаків Ту-95 ракетами. Тоді ж туди одразу летіли українські безпілотники.

"Так ми намагаємося зірвати процес підготовки. Згідно з протоколами, якщо така загроза є, то росіяни змушені зупиняти процес спорядження. Літаки підіймають у повітря. Також вони розосереджують ракети. В такому разі  росіянам доводиться робити усе спочатку. А спорядити це все – тривалий процес. На нього йде кілька днів", – пояснив Тарас  Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

«І тут заходить Ердоган!»: яку роль у мирному процесі відіграють країни Близького Сходу – Тарас Жовтенко

Як формується переговорна конфігурація навколо війни в Україні, прокоментував Тараc Жовтенко
21 грудня 2025

Кремль використовує Придністров'я, щоб тиснути на Україну – Маріанна Присяжнюк про те, що стоїть за активізацією Росії в окупованому регіоні Молдови

Маріанна Присяжнюк зазначає, що Росія активізує діяльність у Придністров’ї, щоб відволікти ресурси України дедалі більшу загрозу від цього а...
19 грудня 2025

«Війна починалася не заради Донецької області!» – Марія Золкіна про те, чому поступки України не зупинять війну, а НАТО – не вступиться за Україну

США тисне на Україну, бо хоче мати швидкий результат. Чи прогинається Київ? Яка стратегія Європи? Про це в інтерв'ю з Марією Золкіною
16 грудня 2025

Ніхто не буде підписувати щось про відмову від територій – Олексій Гарань щодо ідеї референдуму

Олексій Гарань наголосив, що жодних документів про визнання тимчасово окупованих територій України російськими підписано не буде
16 грудня 2025