Чому квартиру купити чи продати можна, а землю – ні?

Коментарі
Перегляди: 398
15 січня 2020
Ірина Бекешкіна

соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, кандидат філософських наук

Законодавчо врегульований ринок землі країні потрібен. У цьому питані влада мало комунікує із суспільством. Про це Gazeta.ua сказала соціолог Ірина Бекешкіна.

"Страшилки йдуть роками. У думках людей сформувалося, що земля — сакральне, продавати її це продати батьківщину. Але земля це й засіб виробництва. Коли українців запитали: чи повинно бути право її продати, 50% відповіли "Так", 30% - "Ні". Люди стали мислити зовсім в іншому напрямі. А чому квартиру можеш продати чи купити, а землю ні? І це теж відсутність комунікації з боку влади.

Лишається небезпека, що буде, як з великою приватизацією 90-их. Треба не допустити, щоб кілька осіб скупили всю землю через підставних осіб. Кажуть — можна не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. А чи можна членам родини? Бо так 200 тисяч можна назбирати.

Насправді ринок вже є, тільки тіньовий

Без ринку землі не можемо рухатися. Насправді він є, тільки тіньовий, законодавчо не врегульований. Що таке оренда на 49 років? Це купівля, при чому у розстрочку, за низьку ціну і скільки завгодно. Парламент має проаналізувати всі небезпеки і упередити їх.

Продуктивність праці треба піднімати, зокрема у сільському господарстві. Давати можливість працювати фермерам. Наприклад, купити сучасну техніку через кредит під заставу землі.

Зеленський продовжує перебувати у стані перемоги. Великих збурень у разі ухвалення закону не буде. Тимошенко була дуже активною, здавалося це її коник. Але цьогоріч її взагалі не чутно. Де вона, до речі?", - каже Ірина Бекешкіна.

У листопаді 2019-го Верховна Рада підтримала законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення у першому читанні, тепер він має пройти друге. Комітет розглянув близько 4 тис. правок.