Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1698
6 листопада 2023

Чи вдасться ЦАХАЛу повністю знищити ХАМАС: Тарас Жовтенко оцінив дії армії Ізраїлю

Армії оборони Ізраїля, найімовірніше, вдасться знищити ХАМАС, але не дуже швидко. Втім, після цього постане складне питання про те, що робити з населенням Сектора Гази, яке буде налаштоване проти Ізраїлю. Про це 24 Каналу. розповів  Тарас Жовтенко,  безпекоаий аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Наскільки ефективним є підхід ЦАХАЛу

Перед тим, як розпочати наземну операцію у Секторі Гази, Армія оборони Ізраїлю впродовж тижнів завдавала масованих ударів по інфраструктурі ХАМАСу. Такий підхід застосовується для мінімізації втрат серед бійців ЦАХАЛ. Жовтенко акцентував: це класична західна доктрина ведення війни.

"Те, що робив Ізраїль після 7 жовтня впродовж наступних трьох тижнів до початку наземної фази їхньої операції проти ХАМАС, – це те, як ми могли б воювати, планувати наші операції, якби в нас було достатньо далекобійних ракетно-артилерійських систем і сучасна авіація", – каже безпековий аналітик.

Таким типом зброї ізраїльтяни намагались дістати абсолютно все, що тільки можна дістати. Лише після цього, підкреслює Жовтенко, вони наважилися на поступове та обережне розгортання наземної операції.

Як зауважує Тарас Жовтенко, Ізраїль прагне повністю знищити ХАМАС як політичну та військову одиницю. Найімовірніше, ЦАХАЛ вдасться цього досягти, але про дуже швидке досягнення мети не мовиться. За словами ізраїльських генералів, операція може тривати щонайменше 3-4 місяці. Щобільше, можуть активізовуватися такі гравці, як Іран та інші, і це, безумовно, ускладнюватиме процес.

"Але залишаються проблеми стратегічного рівня. Політичне керівництво не має чіткого розуміння, яким має бути фінал цієї операції. Зокрема, що робити із Сектором Гази, населення якого буде вочевидь налаштоване проти Ізраїлю, що може підготувати ґрунт для ХАМАС 2.0", – каже Тарас Жовтенко.

Потенційне рішення – розміщення там міжнародного миротворчого контингенту. Але поки невідомо, чи підуть на це країни арабського світу.

Останні новини з категорії Коментарі

Головна "безпекова гарантія"

Тарас Жовтенко наголошує, що безпекові гарантії ЄС для України повинні містити чіткі зобов'язання гарантів та санкції за їх невиконання
5 грудня 2023

Українці не готові на поступки агресору і мають тотальні антиросійські настрої – Сергій Шаповалов про події, які нас змінили

Сергій Шаповалов про те, як би громадяни проголосували на референдумі про незалежність України сьогодні та які події вплинули на свідомість...
2 грудня 2023

Є стратегічний консенсус з боку країн-членів Альянсу, що Україна має бути в НАТО — Тарас Жовтенко

Члени Північноатлантичного альянсу впевнені, що Україна має бути в НАТО, і затягувати процес вступу не варто
1 грудня 2023

Путін заклав рекордні витрати на армію: Тарас Жовтенко оцінив потенціал Росії

Росія у своїх витратах на армію досягла рекорду за часів СРСР
29 листопада 2023