Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 604
14 жовтня 2021

Чи справді ЄС підтримав закон Банкової «проти» олігархів?

Коментар узято з  Facebook-сторінки    наукового директора  «Демініціатив»  Олексія Гараня.

Чи справді ЄС підтримав закон Банкової ''проти'' олігархів? Це формулювання в спільній заяві саміту дійсно викликало здивування експертів. Європейська правда навіть написала, що "є в ньому (документі – ОГ) і сенсації. Наприклад, підтримка антиолігархічного закону з боку ЄС". Та чи справді Зеленському вдалося "продати" цей закон ЄС? Я теж був здивований, поки не поговорив із своїми контактами серед європейських дипломатів, які перепитали: "А де Ви побачили підтримку цього конкретного закону?"

Тож перечитаємо відповідне речення з п. 9: "ЄС привітав зусилля України з обмеження можливостей для вчинення корупційних дій та її відданість боротьбі з впливом приватних інтересів ("деолігархізація"), у тому числі шляхом юридично обґрунтованого прийняття та впровадження відповідного законодавства, та закликав до подальших кроків України на цьому напрямку".
На перший погляд, звучить наче підтримка цього закону – про це, зокрема, заявив відомий своїм ставленням до законів та регламенту як "закорлючок" новоспечений спікер Стефанчук (за сумісництвом – професор права). Але перечитаємо уважно:
"шляхом юридично обґрунтованого прийняття та впровадження відповідного законодавства, та закликав до подальших кроків України на цьому напрямку".
Де Ви тут бачите конкретно закон, проштовхнутий Банковою? І опозиція, і експерти цілком переконливо можуть наголошувати, що це це якраз "юридично НЕобґрунтований" закон. І йдеться у заяві саміту про цілісне і обґрунтоване законодавство, а не горезвісний закон Зеленського.
Тож почекаємо на реакцію Венеційської комісії – "курчат по осені рахують".

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021