Медіа
Перегляди: 492
3 квітня 2017

Були надії, що після введення е-декларацій корупціонери з влади заберуться по-доброму. Але ні, вони б'ються – Бекешкіна

Затяжні бої проти українських корупціонерів будуть мати окопний характер, як у реальній війні на Донбасі, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

В Україні, незважаючи на відчайдушні спроби опору, почалася боротьба з корупцією, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

"Зараз відбуваються відчайдушні спроби опору боротьбі з корупцією. Але вона все-таки почалася. І арешти були, зокрема гучні, телевізійні. Згадаймо, як важко пробивалося електронне декларування, але все одно суспільство свого домоглося. Правда, тепер ніхто не знає, що з цим робити", – зазначила Бекешкіна.

На її думку, введення електронного декларування не допомогло розв'язати проблему корупції в країні.

"І зараз починається відкат, я б сказала, контрреволюція в боротьбі з корупцією. До цього була революція: арешти, уведення е-декларацій, створення НАБУ, яке зайняло незалежну позицію. А зараз намагаються все повернути назад. Тобто відбувається бій. І затяжні бої проти корупціонерів будуть мати окопний характер, як у реальній війні на Донбасі. Природно, корупція не здається. Були надії, що після введення е-декларацій корупціонери з влади заберуться по-доброму. Але ні, вони б'ються", – підкреслила соціолог.

 

Бекешкіна: Зараз починається відкат, я б сказала, контрреволюція в боротьбі з корупцією

Вона вважає, що насамперед будуть перевіряти декларації тих, "на кого вкажуть".

"Звичайно, надзвичайне розширення списку декларантів – це спроба нівелювати процес. Як можна перевірити сотні тисяч декларацій? Тим більше, що немає чіткої методології. Тому можуть почати, наприклад, з Юлії Марушевської (екс-керівник Одеської митниці Юлія Марушевська. – "ГОРДОН") і її премії в розмірі 500 гривень. А якщо дорікнуть, відповідь готова: а хіба є якісь правила? Тому почнуть з того, на кого вкажуть", – резюмувала Бекешкіна.

Сьогодні голова Національного агентства з запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністерство юстиції України намагаються дискредитувати агентство і навмисно руйнують його роботу.

На засіданні Кабміну 29 березня Гройсман порадив Корчак піти у відставку. Він розкритикував її за нездатність організувати роботу сервісу електронних декларацій. Корчак відмовилася це зробити.

З січня 2017 року в Україні розпочався другий етап подання електронних декларацій. Відповідно до п. 1 ст. 45 закону "Про протидію корупції" електронні декларації повинні подати до 1 квітня.

Багато чиновників вже поскаржилося, що не можуть заповнити е-декларацій на сайті НАЗК, оскільки Єдиний державний реєстр декларацій працює несправно.

Перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова повідомила, що не менш ніж 500 тис. осіб загрожує до двох років позбавлення волі у разі несвоєчасного подання декларацій. Вона назвала дії чиновників НАЗК "недбалими і безвідповідальними".

Top