Медіа
Перегляди: 2793
12 травня 2020

Більшість українців пройшли шлях переосмислення радянських міфів

Відзначення обох дат  – Дня пам’яті та примирення  8 травня та Дня перемоги 9 травня – цілком по-українськи і відповідає тому офіційному дискурсу, який склався ще за президентства Порошенка. Про це,  коментуючи результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва,  в  програмі «Великий ефір Василя Зими» на телеканалі ЕСПРЕСО сказав ( з 1:25 хв) професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Він зазначив, що такий варіант вшанування пам’яті жертв Другої світової війни  обрала більшість – 39% – українців. І це, на його думку, позитивні цифри, як і ті, що більшість українців – 56% –  уважають СРСР відповідальним разом із Німеччиною за початок Другої світової війни, що  44%  українців підтримують визнання воїнів УПА як борців за незалежність України (проти лише 22%, а решті – або байдуже, або не змогли відповісти). Показово, що такої ж думки і на Сході України, і хоч там ще зберігається деякий розкол у питанні визнання воїнів УПА, але  уявити такого, на думку професора, ще 10 років тому було неможливо.

 «Маю сказати – ми  пройшли колосальний шлях переосмислення радянських міфів. Більшість на Сході також каже, що не треба українським політикам відвідувати заходи у Москві. Це надзвичайно позитивні цифри і великий рух вперед», – вважає Олексій Гарань.

За його словами, нинішня влада має послідовно провадити гуманітарну політику, розпочату після Революції гідності. Коментуючи факт завершення дії рішення РНБО про заборону російських соцмереж, науковий директор «Демініціатив» висловив сподівання, що теперішня влада продовжить його дію.  Свого часу воно відіграло свою  роль, і українські громадяни почали більше орієнтуватися  на український сегмент інтернету.

«Поки що по багатьох моментах нинішня влада змушена дотримуватися ще тієї офіційної лінії, яка була закладена  за Порошенка…  Але є і ризики, що напередодні місцевих виборів партія «Слуга народу» захоче повернути собі частину проросійського електорату ОПЗЖ, і я не  включаю того, що будуть  кроки, спрямовані на те, щоб  перехопити  цей  електорат.  Хоча це достатньо наївне сподівання. Бо канали Медведчука і Льовочкіна за підтримки Росії працюють. ОПЗЖ збере свій електорат. А от чи не розтратить «Слуга народу» той патріотичний електорат, який голосував за них, оце для них має бути питанням», – застеріг Олексій Гарань.

Останні новини з категорії Медіа

Стратегія Путіна, страхи Заходу та спроба точкового скасування санкцій – Марія Золкіна в інтерв'ю ТСН

Марія Золкіна розповіла ТСН про цілі, які ставить Путін, спроби Росії підважити санкційний режим та страхи Заходу.
28 листопада 2022

Важливо пояснювати африканським країнам, з чим пов'язана їхня продовольча криза – Олексій Гарань

Олексій Гарань розповів про візит громадських активістів до Нігерії та Гани з метою адвокації української позиції в країнах Глобального Півд...
23 жовтня 2022

Аналітика соцопитувань: Фонд Демініціатив на D1

Сергій Шаповалов та Юрій Горбань на дніпровському телеканалі D1 та представили дані нещодавніх соцопитувань Фонду та розповіли, для чого про...
6 жовтня 2022

З Олексієм Гаранем – про інститут репутації, відлучення опозиції від ЗМІ й чи є шанси в авторитаризму під час війни

Олексій Гарань про книгу пам'яті Ірини Бекешкіної і день сьогоднішній - репутацію в професії, політичному й громадському житті
25 липня 2022