Коментарі
Перегляди: 1517
27 квітня 2021

Білий дім, українські експерти коментують ідею Зеленського розширити нормандську групу

У понеділок речниця Білого дому Джен Псакі прокоментувала пропозицію президента України Володимира Зеленського залучити до переговорів по Донбасу у «нормандському форматі» представників США, Британії і Канади.

"Ми були залучені у минулому. І, звичайно, ми перебуваємо у тісному контакті з керівництвом України, на різних рівнях. Президент (Байден) сам розмовляв з президентом України, і звичайно Держсекретар та інші спілкувалися зі своїми колегами, про те, якими є їхні потреби і як ми можемо бути ефективними партнерами", - відзначила Псакі.

Речниця Білого дому також вказала, що, на її думку, залучення США та переговори краще могли би прокоментувати у Держдепі.

Ідею президента України скептично сприйняли деякі українські експерти. Вона добра, але нереалістична, вважає професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«Звичайно, гарно було б розширити «нормадський формат», зокрема, включити до нього нашого союзника - Сполучені Штати. Особливо це актуально тепер, після обрання Байдена. Тож якби це вдалося, це було б, безумовно, добре. Але питання - чи піде на це Росія?» - запитує Гарань.

«Пропонується те, чого не станеться. Цей проєкт мертвонароджений. Ніхто нікуди не увійде, ніхто нікого не запросить», - додає Петро Бурковський з Фонду «Демократичні ініціативи». На думку політаналітика, подібними заявами влада відволікає увагу від ключового питання, яке зараз постало перед Україною: чи ми будемо захищатися від російської агресії, чи збираємося йти на поступки.

 

«У нас щойно була воєнна тривога, загроза нового російського вторгнення. Всю зиму росіяни влаштовували провокації, вбивали наших військових, скасували режим припинення вогню, накопичили війська, почали погрожувати вторгненням. Виникає питання – ми направду розглядаємо Росію як договороздатного партнера? Направду вважаємо, що можна з ними сідати за стіл переговорів і вести розмову про мир?»

Як каже Бурковський, «Ідея розширити «нормандський формат» - це політична заява, робота на електорат. Мовляв, ми, попри все, за мир. Хоча після весняної демонстрації сили вже зрозуміло, що миру не буде досягнуто».

Не підтримують експерти й наміру президента Зеленського зустрітися з Путіним.

«Я вважаю, це дуже небезпечно. Величезні ризики», - каже Олексій Гарань.

За його словами, «Росія буде тиснути, Росія потім все одно буде обдурювати і казати – ні, ми про це не домовлялися. - Двостороння зустріч з Путіним ні до чого хорошого не приведе».

Джерело: Голос Америки

Останні новини з категорії Коментарі

Україна перейшла до активної фази ударів по цілях у Росії та ізоляції Криму – Тарас Жовтенко

Україна системно готувалися як до ударів по Криму, так і до ударів углиб території Російської Федерації
25 червня 2026

Відставка Кіра Стармера: що зміниться для України і Великої Британії – Марія Золкіна

Марія Золкіна проаналізувала, як зміна влади у Великій Британії та посилення правих популістів можуть вплинути на позиції Лондона в Європі т...
24 червня 2026

Погіршення відносин з Україною б'є по амбіціях Польщі бути регіональним гравцем і лідером на східному фланзі НАТО – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко пояснює, як внутрішньополітична боротьба в Польщі впливає на відносини з Україною та які ризики несе подальша ескалація конфл...
24 червня 2026

Українці ставлять суверенітет і незалежність держави вище за свій добробут – коментар Олексія Гараня

Олексій Гарань проаналізував ключові суспільні настрої українців на п'ятому році повномасштабної війни
23 червня 2026