Коментарі
Перегляди: 2202
3 травня 2020

«Американські лабораторії в Україні»: хто і чому реанімував російський фейк

У російських ЗМІ з різною інтенсивністю триває інформаційна кампанія проти програм США в країнах колишнього СНД. Черговий її пік припав на квітень 2020 року - цього року завершується термін одного з договорів між Україною і США. Більше двох тижнів проросійські ЗМІ і телеграм-канали публікують страшилки про «біологічні експерименти над українцями», а політики вимагають від президента «розслідувань і судів». 27 квітня долучилися й  «Секретні матеріали» на «1 + 1». Де витоки цієї інформації, що в ній правда і брехня і чому її знову почали тиражувати – розбирався MediaSapiens.

Повний текст статті читайте на Детектор медіа.

Прокоментувати  спекуляції про «американські військові біолабораторії» видання  попросило, зокрема, політичного аналітика Фонду «Демократичні ініціативи» Петра Бурковського.

– Зараз чітко видно, що це інформаційна операція, і наші політсили та медіа працюють на підхваті у росіян. Ще 29 березня «РИА Новости» з посиланням на джерела в МЗС РФ повідомило, що російська сторона із занепокоєнням спостерігає за військово-біологічною діяльністю США поблизу кордонів РФ та хоче пояснень щодо призначень цих лабораторій у сусідніх країнах. Пізніше були заяви представників МЗС та колишнього прем’єра РФ Дмитра Медведєва. З МЗС пішов сигнал у медіа і далі — тому заяви Медведчука вторинні, а сам він мавпує заяви російських чиновників. Це схоже на операцію впливу — коли спочатку в медіа робиться злив з «поважних» (за російськими мірками) та впливових джерел, у даному випадку — МЗС РФ. А тоді наші ЗМІ та політики підхоплюють цю тему. Пауза, в нашому випадку, тривала два тижні, щоб це не виглядало як скоординовані з росіянами дії.

Росія давно й послідовно розповсюджує таку інформацію щодо Грузії та України, та в даному випадку скористалася черговим приводом — коронавірусом. Російські медіа послідовно просували спочатку ідею штучного створення вірусу, потім вкинули інформацію, що подібні речі можуть створюватися в американських лабораторіях — у повідомленнях ідеться саме про створення вірусів у цих лабораторіях. Причому, в певний момент така «інформація» може бути використана як проти США, так і проти Китаю — остаточно рішення не прийняте.

Останні новини з категорії Коментарі

Як вступ до ЄС допоможе Україні зміцнити свою безпеку – пояснює Тарас Жовтенко

У березні Єврокомісія представить Україні переговорну рамку щодо її вступу до ЄС
28 лютого 2024

Північнокорейські ракети атакують Україну – Південна Корея має хвилюватися – Петро Бурковський

Україна – це «лабораторія»... Мета Північної Кореї – Південна Корея, вважає Петро Бурковський
26 лютого 2024

Якщо не відмовлятися від телемарафону, то треба залучити до нього опозиційні канали, і щоб він не керувався з Офісу президента — Олексій Гарань

Журналісти, дослідники та медіаексперти — розповіли "Детектору медіа" про те, чи виконує єдиний телемарафон суспільно значущу функцію на дру...
26 лютого 2024

Ми завдавали РФ стратегічної поразки, але Захід її пом'якшив – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко – на Radio NV про підсумки двох років повномасштабної війни
25 лютого 2024