5 роковини збиття MH17: чи покарають Росію?

Медіа
Перегляди: 1095
18 липня 2019

У п'яті роковини катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" Євросоюз закликав Росію визнати свою відповідальність за збиття літака. Науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Олексій Гарань пояснив в ефірі "5 каналу", наскільки це важливий наразі знак у питанні, чи понесе РФ відповідальність за скоєне. 

"Будьмо реалістами, питання притягнення до відповідальності Путіна – це питання далекого майбутнього. Але що важливо для нас – що є засудження всім світом, що про це говорять і міжнародні організації, і юристи. І немає сумнівів, що це зробила Росія, і що вказані навіть конкретні виконавці", – зазначив Гарань.

Останні події в ПАРЄ справді мають вигляд символічної перемоги Кремля, зауважив професор.

"Якщо говорити про загальне ставлення Заходу до санкцій проти Росії, до російських дій в Україні, то дійсно – з одного боку ми побачили повернення РФ до ПАРЄ – це така символічна перемога для Росії, завершення будівництва "Північного потоку-2". Хоча я б не ставив ще крапку, економічна співпраця Заходу з Росією дійсно зараз продовжується. Але, в той же час я хотів би наголосити на тому, що продовжуються і секторальні санкції Євросоюзу, вони продовжені на наступні пів року, і це дуже важливо. І вони продовжують діяти вже 5 років, хоча продовжувати їх кожен раз достатньо важко, – це значне завдання для нашої дипломатії і ми розуміємо, що Росія використовує зараз той перехідний процес в Україні, щоб намагатися санкції пом'якшити", – пояснив Гарань.

Він наголосив, що надалі для утримування антиросійських санкцій важлива єдність дій української влади, в тому числі парламенту.

"Чим більше в парламенті буде проєвропейських сил, тим легше нам буде відстоювати позиції на міжнародній арені", – додав Гарань.