Ірина Бекешкіна
Коментарі
Перегляди: 298
26 серпня 2017

Новітня історія роз'єднує українців

Історія ділить українців на регіони. І чим новіша подія, тим більше вона спричиняє розбіжностей в громадян з різних регіонів.

Про це в ефірі проекту «Історична правда»  з Вахтангом Кіпіані (спеціальний випуск до Дня Незалежності, телеканал ZIK) зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

«Звичайно ж, історія важлива. Особливо, якщо взяти до уваги державу, адже життя держави – це історія. І 26 років Незалежності – це вже історія нашої держави. Історія важлива і для окремої людини, адже це теж частина її життя», – вважає Ірина Бекешкіна.

Проте, на її думку, вплив історії на нашу сучасну державу є двояким та різностороннім.

«У 2015-му році ми вивчали, які події українці вважають найбільш важливими та позитивними і які найбільш негативними. В основному люди солідарні в оцінці давніх подій. А якщо брати вже більш сучасні події, наприклад, історію 20-го століття, то вона вже ділить регіони. Наприклад, найбільш негативною подією в історії України вважають Голодомор, і це спільне. А от що стосується розпаду Радянського Союзу, то для центру та заходу це позитивна подія, а от для Донбасу – негативна», – розповідає директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За її словами, нещодавні події викликають в поглядах українців значно більше розбіжностей, ніж більш давні.

«Революція Гідності для західних регіонів є позитивною подією, а от інші регіони її не виділяють. Тому події, які є не настільки давніми, як це не парадоксально, викликають більше розбіжностей в оцінках, ніж якісь дуже давні події», – зауважила соціолог.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Алексей Гарань: Обмен пленными – этот как раз тот вопрос, по которому стороны могут договориться об уступках

Алексей Гарань считает, что Медведчук не сможет стать национальным лидером, но может оказать влияние на часть избирателей.
19 листопада 2017

Политизация политики памяти — один из компонентов действий польской стороны

Алексей Гарань рассказал Главреду, кому и чем выгоден украинско-польский конфликт по историческим вопросам.
14 листопада 2017

На сегодняшний день победу в "схватке" с Каталонией одержал официальный Мадрид

Но вопрос со стремлением региона к независимости не решен, считает Алексей Гарань.
7 листопада 2017

Судова реформа найважча - є проблема, де взяти нових суддів

Ірина Бекешкіна зауважила, що багато суддів пішли з посад добровільно, коли їм треба було заповнювати декларації про майновий стан.
25 жовтня 2017
Top