Опитування українців свідчить, що вони готові продовжувати боротьбу Олексій Гарань

Про те, з якими настроями  українці покидають  минулий, 2022 рік і  з якими – ідуть у рік новий, телеканалу «Прямий» розповів Олексій Гарань, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА.

Він зазначив, що «Демініціатви»  поставили у пісумковому опитуванні  два «провокативні» запитання респондентам. Перше – що має робити українське керівництво, якщо допомога з боку Заходу зменшиться чи взагалі припиниться.

За словами Олексія Гараня, лише 11% українців, розуміючи, що без західної допомоги воювати дуже тяжко, сказали, що в такому разі треба починати переговори з Росією і йти  на якісь поступки. Більшість громадян –  50% – сказали, що Україна має  продовжувати збройну боротьбу з ворогом, і  ще 15% відповіли, що в такому разі треба спробувати заморозити конфлікт, але не приймати умов росії.

«Тобто це є рішуча думка українців», – прокоментував професор політології.

На друге запитання  «Чи варто вести переговори з Росією про припинення війни заради збереження життя наших військових, цивільних, полонених та депортованих?» 60% сказали, що цього робити неможна, тому що Росія все одно не виконує домовленостей. 23% сказали, що на такі переговори іти треба.

«Але більшість все ж вважає, що Росія зірве  переговори і тому не можна  покладатися на свого ворога, – каже Олексій Гарань і робить  висновок,  –  такі цифри свідчать про те, що українці готові продовжувати боротьбу».

Останні новини з категорії Коментарі

Наступ Росії, сучасна зброя й контрнаступ України – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна розповіла ТСН, чому Німеччина довго блокувала надання танків, до чого готується Путін, і чому важливо вийти на завершальний ет...
31 січня 2023

В Україні дедалі негативніше ставляться до СРСР, причому у всіх регіонах — Сергій Шаповалов

Сергій Шаповалов прокоментував результати дослідження щодо змін у ставленні українок і українців до радянського минулого
26 січня 2023

До дня народження Володимира Зеленського експерти NV назвали позитивні та негативні риси президента і спрогнозували його майбутнє

Найсильнішою стороною президента виявилось вміння комунікувати з українцями і світом, а найслабшою — команда.
25 січня 2023

Корупційні скандали та кадрові зміни у владі під час війни – коментар Олексія Гараня та Дмитра Васильєва

Олексій Гарань і Дмитро Васильєв прокоментували зміни у владних кабінетах та корупційні скандали
25 січня 2023