Медіа
Перегляди: 288
2 липня 2017

У «НФ» було достатньо інструментів, щоб Рада ухвалила візи для росіян

МЗС мало наполягати на запровадженні візового режиму із Росією ще у 2014 році, після звернення РНБО.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України (фракція «Народний фронт») Ігор Лапін.

«Рішення РНБО про запровадження візового режиму із Росією було прийняте ще у 2014 році під головуванням Андрія Парубія. Далі уряд, зокрема Міністерство закордонних справ, мав би продовжити цю ініціативу. Я не можу зрозуміти, чому парламентарі мусять давати їм «чарівні копняки»», – обурювався Лапін.

За його словами, після цього депутати навіть подавали низку звернень до голови МЗС Павла Клімкіна, щоб той таки виконав рішення РНБО, однак півтора роки чули лише одну відповідь: «Це неможливо».

У свою чергу політичний директор МЗС України Олексій Макеєв зауважив, що йдеться не про «рішення РНБО», а про звернення тодішнього секретаря Ради Нацбезпеки Андрія Парубія.

«Це був заклик, зроблений на самому початку російської агресії. Ніяких формальних рішень про це не було, як і не було прийнято формального закону. Між фахівцями відбувалась абсолютно предметна дискусія. Тоді своє слово говорило не лише МЗС, а й Служба безпеки та Державна прикордонна служба, у яких є певні інструменти здійснення цього контролю. Адже говоримо про те, що кожен крок уряду має бути спрямованим на досягнення мети», – наголосив Макеєв.

Та це ще більше обурило Лапіна. Мовляв, міністерство не доклало жодних зусиль для введення віз із РФ. До того ж, саме звернення – уже спонукання МЗС до дій.

«Війна обов‘язково закінчиться і що ми пред‘являтимемо тим «сєпарам», які потрапляють на територію України поза митним контролем? Штраф? Це пряме питання до Міністерства, адже воно мало бути ініціатором візового режиму», – заявив нардеп.

Та присутній у студії професор політології НаУКМА Олексій Гарань, зауважив: коли робляться певні заяви, урядовцям, які це підтримують, слід їх імплементовувати. Тим більше, що «Народний фронт» мав для цього усі можливості.

«Тоді, у 2014 році, прем‘єр-міністром був Яценюк, серкетарем РНБО –Парубій, в.о. президента – Турчинов. Усі вони представники «Народного Фронту». Тож постає питання, чому ж вони не ухвалили цей закон?», – зазначив Гарань.

І навіть зараз «Народний фронт» має значні інструменти впливу – Голову Верховної Ради, секретаря РНБО, представництво у Кабміні та міністра внутрішніх справ.

«Хлопці, ви члени цієї Ради, тож також проводьте рішення, якщо ви переконані, що воно є правильним», – зазначив Гарань.

Телеканал ZIK

Останні новини з категорії Медіа

Ирина Бекешкина: Быстро уходить с Донбасса Россия не будет, но будет «отползать»

Об общественных настроений относительно конфликта на востоке.
19 січня 2018

На жоден компроміс щодо миру на Донбасі, на яких наполягає Росія, українці не згодні

Про це в ефірі Громадського радіо сказала Ірина Бекешкіна, коментуючи дані громадської думки стосовно конфлікту на Сході України.
18 січня 2018

Олексій Гарань: З погляду практичності люди готові прийняти деякі компроміси щодо миру на Донбасі, але на емоційному рівні з ними не згодні

Олексій Гарань прокоментував на 5-му каналі результати опитування громадської думки про те, якою може бут «ціна миру» на Донбасі.
18 січня 2018

Чому люди в окупованому Криму не виходять на масові протести

Ірина Бекешкіна: Незадоволені окупаційною владою жителі Криму не виходять на протести через сильний страх.
18 січня 2018
Top