Медіа
Перегляди: 295
6 липня 2017

Свободу слова більше захищають правозахисники, ніж журналісти - Ірина Бекешкіна

Свободу слова більше захищають правозахисники, ніж журналісти - Бекешкіна

 

31% опитаних соціологами журналістів вважають, що свободу слова можна обмежити через мораль

 

  

    На сторожі свободи слова більше стоять правозахисники, аніж журналісти. Про це у Києві 6 липня на міжнародній конференції «Права людини в Україні: точка відліку» сказала голова правління Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Соціологи поставили професійним групам два запитання: чи вважають вони, що в деяких випадках потрібна певна цензура? Чи можна обмежити свободу слова з міркувань моралі?

16% правозахисників, 29% журналістів та 58,3% суддів сприймають обмеження цензури. А 10,7% правозахисників, 31% журналістів та 55,6% суддів вважають, що свободу слова можна обмежити через мораль.

 

Голова правління Громадського радіо Андрій Куликов називає цифри опитування тривожними.

«Але тривожним також є те, що в нас досі не існує узгодженого поняття цензури, яке б сприймалося більшістю не тільки журналістської гільдії, але і суспільства. Крім того, у нас плутають (іноді навмисно) редакційну політику, цензуру і самоцензуру. Часто таврують як схильних до самоцензури журналістів, які просто ретельніше перевіряють факти і обставини. Але от за закликами до обмеження свободи слова з огляду на війну або з міркувань моралі  приховується спроба відволікти і журналістську спільноту, і аудиторію від деяких тем, які не вигідні тим, хто при владі», - зауважує пан Куликов.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс» опитали, зокрема, 180 суддів, 206 поліцейських, 100 журналістів та 103 правозахисників. Опитування професійних груп репрезентують тенденції та оцінки представників цих цільових груп. Опитування відбулось в рамках соціологічного дослідження «Права людини в Україні» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні у співпраці із ГО «Центр інформації про права людини» і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Микола Мирний, журналіст Центру інформації про права людини, для «Детектор медіа»

Останні новини з категорії Медіа

Ирина Бекешкина: Быстро уходить с Донбасса Россия не будет, но будет «отползать»

Об общественных настроений относительно конфликта на востоке.
19 січня 2018

На жоден компроміс щодо миру на Донбасі, на яких наполягає Росія, українці не згодні

Про це в ефірі Громадського радіо сказала Ірина Бекешкіна, коментуючи дані громадської думки стосовно конфлікту на Сході України.
18 січня 2018

Олексій Гарань: З погляду практичності люди готові прийняти деякі компроміси щодо миру на Донбасі, але на емоційному рівні з ними не згодні

Олексій Гарань прокоментував на 5-му каналі результати опитування громадської думки про те, якою може бут «ціна миру» на Донбасі.
18 січня 2018

Чому люди в окупованому Криму не виходять на масові протести

Ірина Бекешкіна: Незадоволені окупаційною владою жителі Криму не виходять на протести через сильний страх.
18 січня 2018
Top