Ірина Бекешкіна
Коментарі
Перегляди: 125
25 жовтня 2017

Судова реформа найважча - є проблема, де взяти нових суддів

Судову реформу провести найважче, тому що є проблема з тим, де взяти нових суддів.

Про це під час круглого столу у Львові сьогодні, 23 жовтня, заявила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає кореспондент ІА ZIK.

За її словами, найбільш важкою є судова реформа. "Із патрульною реформою простіше: одних звільнити, інших набрати - це просто. А що робити з суддями? Зараз у нас у судовій системі не вистачає 2 тисячі суддів. І є райони, де взагалі судочинство не здійснюється, бо немає жодного судді", - зазначила Бекешкіна.

Вона нагадала, що багато суддів пішли зі своїх посад добровільно, коли стало очевидно, що їм треба заповнювати декларації про майновий стан.

"Ми трохи спілкувалися з Радою суддів, і вони кажуть, в рік можуть підготувати 300-400 суддів з людей, які мають юридичну освіту. Якщо дуже напружитися - то 700. Тобто це, звичайно, дуже велика проблема, де взяти нових суддів і як. Думаю, вона буде вирішуватися. Але я згодна, що найбільш "знакових" суддів не треба залишати, навіть якщо їх дуже не вистачає", - заявила Бекешкіна.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Вадим Міський додав, що зараз оголосили набір суддів у перші інстанції, але цей набір відбувається за спрощеною процедурою серед помічників суддів, тобто серед тих, хто вже поварився певний час у цій системі.

"Напевно, краще тренувати нових людей з-поза меж системи, як це з було поліцією... Але очевидно, що чим швидше заміниться основна маса суддів, тим краще. Провал конкурсу до Верховного суду, який був, показав, що нинішні органи суддівського врядування, які здійснювали цей відбір, протидіють цьому процесу", - зазначив експерт.

Нагадаємо, протягом останнього року 25% громадян України особисто (або їхні близькі родичі чи знайомі) давали хабарі. При чому більшість людей робили це у медичних установах. Про це свідчать результати соціологічного опитування стосовно побутової корупції в Україні, які директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна оприлюднила 23 жовтня під час круглого столу у Львові.

Останні новини з категорії Коментарі

Алексей Гарань: Обмен пленными – этот как раз тот вопрос, по которому стороны могут договориться об уступках

Алексей Гарань считает, что Медведчук не сможет стать национальным лидером, но может оказать влияние на часть избирателей.
19 листопада 2017

Переважають економічні страхи: соціолог розповіла, чого бояться українці

Після агресії Росії в 2014 році різко з'явився і зріс страх військових дій.
16 листопада 2017

Политизация политики памяти — один из компонентов действий польской стороны

Алексей Гарань рассказал Главреду, кому и чем выгоден украинско-польский конфликт по историческим вопросам.
14 листопада 2017

На сегодняшний день победу в "схватке" с Каталонией одержал официальный Мадрид

Но вопрос со стремлением региона к независимости не решен, считает Алексей Гарань.
7 листопада 2017
Top