Ірина Бекешкіна
Коментарі
Перегляди: 215
25 жовтня 2017

Судова реформа найважча - є проблема, де взяти нових суддів

Судову реформу провести найважче, тому що є проблема з тим, де взяти нових суддів.

Про це під час круглого столу у Львові сьогодні, 23 жовтня, заявила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає кореспондент ІА ZIK.

За її словами, найбільш важкою є судова реформа. "Із патрульною реформою простіше: одних звільнити, інших набрати - це просто. А що робити з суддями? Зараз у нас у судовій системі не вистачає 2 тисячі суддів. І є райони, де взагалі судочинство не здійснюється, бо немає жодного судді", - зазначила Бекешкіна.

Вона нагадала, що багато суддів пішли зі своїх посад добровільно, коли стало очевидно, що їм треба заповнювати декларації про майновий стан.

"Ми трохи спілкувалися з Радою суддів, і вони кажуть, в рік можуть підготувати 300-400 суддів з людей, які мають юридичну освіту. Якщо дуже напружитися - то 700. Тобто це, звичайно, дуже велика проблема, де взяти нових суддів і як. Думаю, вона буде вирішуватися. Але я згодна, що найбільш "знакових" суддів не треба залишати, навіть якщо їх дуже не вистачає", - заявила Бекешкіна.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Вадим Міський додав, що зараз оголосили набір суддів у перші інстанції, але цей набір відбувається за спрощеною процедурою серед помічників суддів, тобто серед тих, хто вже поварився певний час у цій системі.

"Напевно, краще тренувати нових людей з-поза меж системи, як це з було поліцією... Але очевидно, що чим швидше заміниться основна маса суддів, тим краще. Провал конкурсу до Верховного суду, який був, показав, що нинішні органи суддівського врядування, які здійснювали цей відбір, протидіють цьому процесу", - зазначив експерт.

Нагадаємо, протягом останнього року 25% громадян України особисто (або їхні близькі родичі чи знайомі) давали хабарі. При чому більшість людей робили це у медичних установах. Про це свідчать результати соціологічного опитування стосовно побутової корупції в Україні, які директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна оприлюднила 23 жовтня під час круглого столу у Львові.

Останні новини з категорії Коментарі

Помпео продовжить політику санкцій щодо РФ – Олексій Гарань

Олексій Гарань – "Українському інтересу": В основі змін лежить стилістика особистих стосунків між Трампом та Тіллерсоном.
14 березня 2018

Позови до України через енергоблокаду півострова – пропагандистська акція Росії

Олексій Гарань наголосив: Крим вважається окупованою територією, тому Росія несе відповідальність за все те, що там відбувається.
8 березня 2018

Все, що відбувається цього року, так чи інакше пов’язане з майбутніми виборами

Олексій Гаран про те, що важливого сказав Президент Петро Порошенко на прес-конференції.
2 березня 2018

Президент дав Заходу зрозуміти, що ситуація з Україною не втрачена і зміни продовжуватимуться

Політолог Олексій Гарань розповів, який меседж надіслав Порошенко Заходу на прес-конференції.
2 березня 2018
Top