Руслан Кермач
Коментарі
Перегляди: 216
23 грудня 2017

Напередодні президентських виборів Кремль намагатиметься використати ситуацію для мілітаризації російського суспільства

Ілюстративне фото. Український військовослужбовець біля селища Кримське. Червень 2015 року


Держдепартамент США повідомив про затвердження експортної ліцензії для України на придбання певних видів легкого озброєння та стрілецької зброї у американських виробників.

Це рішення адміністрації Трампа про продаж зброї Україні може спровокувати загострення на фронті, прогнозують експерти, пише Радіо Свобода. І додають, що в найближчий період ситуація на сході лишатиметься нестабільною. Частина ж експертів, зауважують, що такий крок американців – сигнал Росії, що в разі спроби ескалації конфлікту вона зазнає суттєвих втрат. Дехто ж зауважує: це – важливий крок США для України, однак зброя, про яку йдеться, стратегічно не вплине на ситуацію на фронті.

Зокрема аналітик фонду «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва Руслан Кермач зазаначає, що ситуація на сході України була нестабільною і до рішення США про продаж летальної зброї. Такою вона зберігатиметься протягом найближчого часу.

Москва вже неодноразово демонструвала свою готовність підвищувати ставки значно більшою мірою, ніж до цього була готова американська адміністрація
Руслан Кермач

«Я думаю, що загострення будуть, зокрема, і у зв’язку з рішенням США. Москва вже неодноразово демонструвала свою готовність підвищувати ставки значно більшою мірою, ніж до цього була готова американська адміністрація», – зазначив експерт.

За словами Кермача, напередодні президентських виборів Кремль намагатиметься використати ситуацію для мілітаризації російського суспільства. Однак у експерта є сумніви, що підхід буде ефективним, оскільки у громадян Росії вже є розуміння, наскільки ризикованим може бути шлях агресії.

Факт надання Україні летальної зброї знову може бути черговим приводом, щоб зайвий раз заявити про те, що Захід втручається в сферу інтересів Росії
Руслан Кермач

«Є ризик того, що Кремль використає цей прецедент для того, щоб інтрументалізувати цю історію надання Україні летальної зброї у своїх внутрішньополітичних цілях. Фактично вже стартувала виборча кампанія в Росії – переобрання російського президента Путіна, і факт надання Україні летальної зброї знову може бути черговим приводом, щоб зайвий раз заявити про те, що Захід втручається в сферу інтересів Росії, і розкручувати мілітаристський дискурс всередині країни», – каже Кермач.

Оригінал: Радіо Свобода

Останні новини з категорії Коментарі

Помпео продовжить політику санкцій щодо РФ – Олексій Гарань

Олексій Гарань – "Українському інтересу": В основі змін лежить стилістика особистих стосунків між Трампом та Тіллерсоном.
14 березня 2018

Позови до України через енергоблокаду півострова – пропагандистська акція Росії

Олексій Гарань наголосив: Крим вважається окупованою територією, тому Росія несе відповідальність за все те, що там відбувається.
8 березня 2018

Все, що відбувається цього року, так чи інакше пов’язане з майбутніми виборами

Олексій Гаран про те, що важливого сказав Президент Петро Порошенко на прес-конференції.
2 березня 2018

Президент дав Заходу зрозуміти, що ситуація з Україною не втрачена і зміни продовжуватимуться

Політолог Олексій Гарань розповів, який меседж надіслав Порошенко Заходу на прес-конференції.
2 березня 2018
Top