Коментарі
Перегляди: 440
8 квітня 2017

Росія – непередбачуваний гравець. І те, що Трамп нарешті це зрозумів, дуже важливо для України

Президент США Дональд Трамп переглянув своє ставлення до Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Олексій Гарань: Посилення позиції Вашингтона щодо Москви цілком зрозуміле й логічне. Це свідчить про те, що адміністрація Трампа усвідомила: з Москвою складно йти на домовленості
Фото: telegraf.com.ua

Удар США по авіабазі урядових військ президента Сирії Башара Асада свідчить про те, що Білий дім переглянув своє ставлення не лише до Сирії, але й до Росії, яка підтримує режим Асада. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

"Те, що США завдали авіаудару в Сирії, підтверджує: Трамп (президент США Дональд Трамп."ГОРДОН") переглянув своє ставлення до Росії і до режиму Асада, який вона підтримує", – зазначив Гарань.

На його думку, в адміністрації Трампа з'явилося розуміння того, що з РФ дуже складно про щось домовлятися.

"Іще під час передвиборчої кампанії Трамп зробив багато заяв про бажання налагодити конструктивний діалог із Росією, він розраховував, що Москва пом'якшить свою позицію. І раптом Асад застосовує хімічну зброю. Очевидно, що він зважився на це тільки тому, що за ним стоїть Росія. Тож посилення позиції Вашингтона щодо Москви цілком зрозуміле й логічне. Це свідчить про те, що адміністрація Трампа усвідомила: з Москвою складно йти на домовленості. Росія – непередбачуваний гравець. І те, що Трамп нарешті це зрозумів, дуже важливо для України", – підкреслив політолог.

Він вважає, що Україна не отримає жодної вигоди від погіршення російсько-американських відносин.

"Україні невигідне загострення відносин між США та Росією. Навпаки: нам вигідно, щоб і український, і сирійський конфлікти були розв'язані. Але позиція Росії змушує США зайняти більш жорстку позицію стосовно Кремля, а отже, Вашингтон буде допомагати Києву відстоювати українські інтереси на міжнародному майданчику", – заявив Гарань.

Він акцентував на тому, що Трамп змінив риторику щодо РФ іще до газової атаки в провінції Ідліб.

"До речі, ще до авіаударів, адміністрація Трампа зробила низку дуже серйозних заяв: про те, що не визнає анексії Криму, що Мінські угоди повинні виконуватися, інакше санкції проти РФ будуть продовжені. Тобто різка зміна риторики Трампа стосовно Росії відбулася ще до хімічної атаки в Сирії. Але нещодавні події в Сирії посилять у США розуміння, що з Росією треба розмовляти жорстко", – резюмував політолог.

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ президента Сирії Башара Асада. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп.

В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.

Ракетний удар став відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї у провінції Ідліб 4 квітня, заявили у Вашингтоні.

За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, внаслідок атаки загинуло не менше ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей.

Війська президента Асада не вперше обвинувачують у застосуванні забороненої зброї під час сирійського конфлікту.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Протести вже мають наслідки для влади, так як вимоги, з яких вони почалися, вже розглядаються як невідкладні

Таку думку в коментарі для РБК-Україна висловила соціолог Ірина Бекешкіна
20 жовтня 2017

Створення аналітичних центрів при міністерствах за гроші ЄС: боротьба з корупцією чи її імітація?

Молоді держслужбовці отримають змогу долучитися до процесу державного управління і якісно змінити бюрократичну систему.
18 жовтня 2017

Протестні настрої в Україні не найвищі, але вони є

Організатори мітингу під парламентом обрали гасла, які не зацікавили суспільство. Тому мітингувальників небагато.
17 жовтня 2017

Українці різко змінили свою оцінку діяльності УПА

Ірина Бекешкіна та Олексій Гарань назвали кілька причин, чому у настроях українців стався перелом щодо діяльності УПА.
14 жовтня 2017
Top