Коментарі
Перегляди: 175
27 березня 2017

Коаліція на трьох або перевибори?


Думка експерта

Олексій Гарань, професор кафедри політології НаУКМА:

Гарань– Створення коаліції на базі БПП, «Народного фронту» і Радикальної партії Олега Ляшка? У принципі, такий сценарій можливий, але ми ж розуміємо, наскільки не ідеологічний союзник Ляшко, який може голосувати і так, і сяк. Логічніше було б приєднання до більшості «Самопомочі», але це малоймовірно.

Швидше за все, ситуація залишатиметься незмінною, коли у критичні моменти відбуватимуться ситуативні голосування, а президент, БПП і «Народний фронт» намагатимуться всіляко уникнути дострокових виборів. Принаймні, наразі.

На мій погляд, дострокові вибори не принесуть якісної зміни до складу українського парламенту, тим паче, якщо вони відбуватимуться за старим законом. Очевидно, що в разі проведення позапланових виборів до Верховної Ради не потрапить «Народний фронт», збільшать своє представництво «Батьківщина» і «Опозиційний блок», може подолати прохідний бар’єр партія Рабиновича-Мураєва. Чи покращиться склад парламенту? Тут я ставлю риторичний знак питання.

Сьогодні ситуація виглядає так, що уряд Гройсмана працює як уряд меншості. Таке буває, у багатьох країнах діють уряди меншості, так було, наприклад, у Канаді чи Іспанії. Реальна ж більшість забезпечується шляхом ситуативних голосувань, зокрема завдяки підтримці груп «Воля народу» і «Відродження». Якщо після закінчення імунітету «за» відставку Кабміну Гройсмана і набереться необхідна кількість голосів, уряд зможе продовжити свою роботу у статусі «в.о.».

Наталія Ромашова

Останні новини з категорії Коментарі

Алексей Гарань: Обмен пленными – этот как раз тот вопрос, по которому стороны могут договориться об уступках

Алексей Гарань считает, что Медведчук не сможет стать национальным лидером, но может оказать влияние на часть избирателей.
19 листопада 2017

Политизация политики памяти — один из компонентов действий польской стороны

Алексей Гарань рассказал Главреду, кому и чем выгоден украинско-польский конфликт по историческим вопросам.
14 листопада 2017

На сегодняшний день победу в "схватке" с Каталонией одержал официальный Мадрид

Но вопрос со стремлением региона к независимости не решен, считает Алексей Гарань.
7 листопада 2017

Судова реформа найважча - є проблема, де взяти нових суддів

Ірина Бекешкіна зауважила, що багато суддів пішли з посад добровільно, коли їм треба було заповнювати декларації про майновий стан.
25 жовтня 2017
Top