Олексій Гарань
Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Медіа
Перегляди: 211
12 вересня 2017

Гарань: Прорив кордону Саакашвілі – дестабілізація в інтересах Росії

Те, що сталося вчора на українському кордоні, – державний злочин, який дестабілізує Україну в інтересах ворога. Про це в ексклюзивному коментарі “Українському інтересу” заявив політолог, професор НАУКМА, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” Олексій Гарань.

“Те, що вчора відбулося, виглядає як провокація. У даному разі може бути незадоволеність, скажімо тим, як Саакашвілі був позбавлений громадянства. Саакашвілі міг оскаржити це у Вищому адміністративному суді, не перебуваючи в Україні – через адвокатів. Він цим не скористався, бо йому потрібен скандал”, – зазначив він.

Експерт наголосив: своїми діями Саакашвілі показав, що він не думає ні про Грузію, ні про Україну.

“Він дбає тільки про власні інтереси, про власні рейтинги, яких досягає не шляхом боротьби з корупцією, що він міг показати на посаді очільника Одеської ОДА, а ось такими піар-ходами чи піар-акціями. Його абсолютно не хвилює, як це вплине на ситуацію в Україні та її імідж у світі”, – каже Гарань.

За словами нашого співрозмовника, у ситуації з Саакашвілі можна провести декілька паралелей.

“Перша – з подіями Української революції 1917–1921 років. Тоді теж в середині українського політикуму піднімалися повстання, боролися проти Центральної Ради, проти гетьмана Скоропадського, директорії, і зрештою, віддали країну на поталу більшовикам. Це схоже, бо на сході кордон проривають прихильники “русского мира” за допомогою російських танків, а на заході ми бачимо, що цей кордон проривають наші ж політики, прикриваючись псевдопатріотичними гаслами та гаслами боротьби за демократію”, – пояснив політолог.

“Коли я дивився на прорив Саакашвілі, мені спливла в памʼяті ще одна картинка – мені це нагадало, як ще один політик проривався крізь українських прикордонників… Це – Янукович. Потім те саме робив Пшонка, охоронці якого розкидали українських прикордонників, щоб втекти від слідства”, – зазначив Олексій Гарань.

Експерт вважає, що наша влада не змогла спрогнозувати ситуацію.

“Не треба було вигадувати “заміновані” КПП, знімати пасажирів з поїзда і блокувати його рух. Очевидно, треба було якось інакше підійти, розумніше.

Прикордонники і працівники поліції не застосовували силу. За такої кількості людей ми б отримали ще гіршу картинку. Це, власне, на що Саакашвілі наривався, бо він би був “героєм”. Правильно, що не були застосовані всі силові заходи. В інших країнах діяли би інакше – підігнали б водомети і просто б цей натовп порозкидали. Так би зробили у Сполучених Штатах, у Німеччині та інших країнах”, – звернув увагу Гарань.

За словами політолога, ситуація наразі для влади склалась патова.

“Насправді ситуація дуже складна. Найкращим варіантом була б, мені здається, депортація Саакашвілі в Грузію. У нас є запит на екстрадицію. Хай грузини самі розбираються між собою”, – наголосив експерт.

На уточнююче запитання кореспондента, чи суперечить це українським інтересам, Олексій Гарань наголосив, що це не просто суперечить нашим інтересам, а це “дестабілізація України в інтересах ворога, тобто Росії”.

Як повідомляв “Український інтерес”, раніше Президент Петро Порошенко заявив, що інцидент зі Саакашвілі не потребує жодних політичних коментарів, його треба коментувати винятково у правовому полі.

 Оригінал: Український інтерес

Останні новини з категорії Медіа

Ирина Бекешкина: Быстро уходить с Донбасса Россия не будет, но будет «отползать»

Об общественных настроений относительно конфликта на востоке.
19 січня 2018

На жоден компроміс щодо миру на Донбасі, на яких наполягає Росія, українці не згодні

Про це в ефірі Громадського радіо сказала Ірина Бекешкіна, коментуючи дані громадської думки стосовно конфлікту на Сході України.
18 січня 2018

Олексій Гарань: З погляду практичності люди готові прийняти деякі компроміси щодо миру на Донбасі, але на емоційному рівні з ними не згодні

Олексій Гарань прокоментував на 5-му каналі результати опитування громадської думки про те, якою може бут «ціна миру» на Донбасі.
18 січня 2018

Чому люди в окупованому Криму не виходять на масові протести

Ірина Бекешкіна: Незадоволені окупаційною владою жителі Криму не виходять на протести через сильний страх.
18 січня 2018
Top