Коментарі
Перегляди: 476
17 травня 2017

Для української влади електоральні наслідки заборони "ВКонтакте" й "Одноклассников" будуть досить серйозними – Бекешкіна

Влада України, найімовірніше, не прорахувала наслідків блокування російських сайтів, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.
Бекешкіна: Варто заздалегідь підготувати суспільство до цього кроку
Фото: uacrisis.org


Влада України, найімовірніше, не прорахувала наслідків блокування російських сайтів, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

Блокування російських сайтів істотно позначиться на рейтингу української влади, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

"Думаю, для української влади електоральні наслідки заборони "ВКонтакте" й "Одноклассников" будуть досить серйозними. Цими соцмережами переважно користувалися ті, хто не є прихильниками нинішнього керівництва України. Блокування соцмереж лише переконає їх у власній правоті. Варто було добре прорахувати наслідки", – зазначила Бекешкіна.

На її думку, у забороні російських соцмереж можна знайти як позитивні, так і негативні моменти.

"Загалом у мене суперечливе ставлення до блокування "ВКонтакте" й "Одноклассников" в Україні. З одного боку, це логічні, навіть запізнілі дії нашої влади, адже саме ці інтернет-майданчики значною мірою використовували для російської пропаганди. З іншого боку, постраждає дуже багато пересічних інтернет-користувачів, які взагалі не мають жодного стосунку до кремлівської пропаганди", – підкреслила соціолог.

Вона не виключає, що блокування російських сайтів може виявитися малоефективним.

"Розумію: в умовах війни заборона російських соцмереж – теж метод боротьби. Але питання, наскільки він ефективний і грамотний. Мені здається, варто було заздалегідь підготувати суспільство до цього кроку, пояснити людям, із чим конкретно це пов'язано, дати час перейти і освоїтися на інших інтернет-ресурсах. Боюся, наслідків такої несподіваної заборони українська влада не прорахувала", – резюмувала Бекешкіна.

16 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про продовження та розширення санкцій у зв'язку з агресією РФ в Україні.

У списку юридичних осіб, які потрапили під санкції, опинилися соціальні мережі "ВКонтакте" й "Одноклассники", а також сервіси Mail.Ru та "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб".

В оновлених списках обмеження вводять щодо 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.

Київ увів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США і ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.

Згідно із законом "Про санкції", рішення про їх використання ухвалює РНБО України та вводить у дію президент своїм указом.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Протести вже мають наслідки для влади, так як вимоги, з яких вони почалися, вже розглядаються як невідкладні

Таку думку в коментарі для РБК-Україна висловила соціолог Ірина Бекешкіна
20 жовтня 2017

Створення аналітичних центрів при міністерствах за гроші ЄС: боротьба з корупцією чи її імітація?

Молоді держслужбовці отримають змогу долучитися до процесу державного управління і якісно змінити бюрократичну систему.
18 жовтня 2017

Протестні настрої в Україні не найвищі, але вони є

Організатори мітингу під парламентом обрали гасла, які не зацікавили суспільство. Тому мітингувальників небагато.
17 жовтня 2017

Українці різко змінили свою оцінку діяльності УПА

Ірина Бекешкіна та Олексій Гарань назвали кілька причин, чому у настроях українців стався перелом щодо діяльності УПА.
14 жовтня 2017
Top