Коментарі
Перегляди: 361
6 червня 2017

Чому партія Порошенка втрачає рейтинг

У разі проведення парламентських виборів найближчим часом вісім партій долають 5% бар'єр. Такі дані травневого опитування соціологічної групи "Рейтинг".

13,9% з тих, хто має намір взяти участь у голосуванні і визначився з вибором партії, готові віддати свої голоси за "Батьківщину". За "Опозиційний блок" - 10,4%, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" - 10,2%, Радикальну партію - 9,5%, партію "За життя" - 9,2%. "Громадянську позицію" готові вибрати 7,7% опитаних, "Самопоміч" - 7,1%, ВО "Свобода" - 6,6%.

Gazeta.ua запитала експертів, зокрема Ірину Бекешкіну, соціолога, директора фонду "Демократичні ініціативи", чому серед вісімки немає нових політсил і чому зменшується рейтинг партії влади?

Автор: zik.ua
Ірина Бекешкіна: “Ті, хто продовжують голосувати "За", не бачать альтернативи. Мовляв, якщо не ці, ну а хто?"
Ірина Бекешкіна: “Ті, хто продовжують голосувати "За", не бачать альтернативи. Мовляв, якщо не ці, ну а хто?"


-  Майбутнє України пов'язане із тим, наскільки громадськість сама буде здатна створювати політичні партії. Зараз таких можна нарахувати вісім. Громадські лідери наче б то і співпрацюють між собою, але не можуть відмовитися від власних амбіцій і створити одну політичну силу. Натомість беруться за власні партії. Рейтинг кожної окремо не перевалює за 1 відсоток. Вони розпилюються.

Щоб стати відомими у загальнонаціональному масштабі, треба бути на телебаченні. Партію "За життя" (партія бізнесмена Вадима Рабіновича. - Gazeta.ua) створив телеканал NewsONE, де її представник постійно говорить те, що хоче слухати певна категорія населення. Рейтинг Партії регіонів 2012 року був 30 відстоків. Де вони? 10 відстоків пішли в "Опозиційний блок", а частина залишилася в очікуванні і згодом знайшла свого героя.

Рейтинг БПП зменшився з декількох причин. Народ істотно збіднів. А ті, хто міг би і це зрозуміти, не можуть пробачити корупцію і беззаконня. Те, за що вигнали попередню владу. Ті, хто продовжують голосувати "За", не бачать альтернативи. Мовляв, якщо не ці, ну а хто?

Top