Коментарі
Перегляди: 261
29 липня 2017

"Батьківщина", БПП, "Громадянська позиція" і "Опоблок" лідирують у рейтингу вподобань українців на виборах до ВР

Лідером симпатій виборців, якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, була би партія "Батьківщина" - її підтримують майже 7,7% населення України або 11,2% з усіх, хто планує взяти участь у виборах.

Такі результати загальнонаціонального опитування населення, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року і оприлюдненого в четвер у Києві.

Друге місце - "Блок Петра Порошенка "Солідарність" - за нього готові віддати свої голоси 6,9% респондентів серед всіх опитаних і 9,3% серед потенційних учасників виборів. Третє місце розділяють партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 5,9% і 8,3% відповідно і "Опозиційний блок" - 5,7% і 8,4%.

5% бар'єр також долають партії "За життя" Вадима Рабиновича (7,7% серед тих, хто висловив намір проголосувати, і 5,2% серед усіх опитаних), Радикальна партія Олега Ляшка (7,3% і 5% відповідно ) і об'єднання "Самопоміч" (5,8% та 4,2% відповідно).

Згідно з дослідженням, за Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (лідер Олег Тягнибок) проголосували б 4,3% тих, хто прийшов на вибори і 2,9% з усіх опитаних, за "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі готові проголосувати 1,8% потенційних виборців і 1,4% з усіх опитаних, за партію "Громадська платформа Надії Савченко" - 1,7% (1,4% відповідно).

"Особливих рейтингів (у "Руху нових сил" - ІФ) немає. 1,8% серед тих, хто готовий йти на вибори, - це не той рейтинг, якого треба було боятися", - прокоментувала директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна. При цьому вона нагадала про указ президента України Петра Порошенка про позбавлення українського громадянства М.Саакашвілі.

З усіх опитаних 21,5% респондентів не брали б участі у виборах, 17,2% з усіх не змогли дати відповідь (відмовилися відповідати), за кого б проголосували (15,3% потенційних учасників голосування на виборах також не змогли дати відповідь).

Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Оригінал: Інтерфакс

Останні новини з категорії Коментарі

Протести вже мають наслідки для влади, так як вимоги, з яких вони почалися, вже розглядаються як невідкладні

Таку думку в коментарі для РБК-Україна висловила соціолог Ірина Бекешкіна
20 жовтня 2017

Створення аналітичних центрів при міністерствах за гроші ЄС: боротьба з корупцією чи її імітація?

Молоді держслужбовці отримають змогу долучитися до процесу державного управління і якісно змінити бюрократичну систему.
18 жовтня 2017

Протестні настрої в Україні не найвищі, але вони є

Організатори мітингу під парламентом обрали гасла, які не зацікавили суспільство. Тому мітингувальників небагато.
17 жовтня 2017

Українці різко змінили свою оцінку діяльності УПА

Ірина Бекешкіна та Олексій Гарань назвали кілька причин, чому у настроях українців стався перелом щодо діяльності УПА.
14 жовтня 2017
Top